Aktualności dla SPK Zurych

Życzenia wielkanocne dla Darczyńców i Przyjaciół DPS w Strumieniu

Szanowni Państwo, Drodzy Darczyńcy i wszyscy Przyjaciele naszego Domu.

W tym roku Święta Wielkanocne są nieco inne, gdyż obchodzimy je w większej izolacji. W trosce o Państwa i nasze bezpieczeństwo nie możemy jak co roku dostarczyć Wam osobiście naszych życzeń wraz z upominkami. W związku z tym przesyłamy Państwu życzenia na odległość (e-kartka w załączniku). Choć jesteśmy od siebie daleko, wciąż jesteście w naszych sercach i modlitwach.

DPS dla Dzieci w Strumieniu

Pozdrawiam serdecznie

Kierownik Działu Terapeutyczno-Opiekuńczego

Ewelina Kościuszko-Wiaterek

Dom Pomocy Społecznej dla dzieci w Strumieniu
prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Szkolnych
de Notre Dame
ul. 1-go Maja 12, 43-246 Strumień.


Kiermasz polskich książek

Rada Rodziców zaprasza do wzięcia udziału w kiermaszu polskich książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, który odbędzie się 13 czerwca 2020 przed budynkiem szkoły Manegg.


Wirtualna klasa

Drodzy Rodzice,

w ramach pakietu G Suite przypisanego do naszej szkoły, mamy możliwość korzystania z wirtualnej klasy.

W chwili obecnej jest to najlepsze narzędzie do współpracy on-line i wymiany materiałów. Zachęcamy do zapoznania się z krótką instrukcją logowania na bazie dedykowanych adresów e-mail.

1. wchodzimy na mail.google.com

2. logujemy się za pomocą przypisanego przez wychowawcę adresu e-mail i hasła początkowego

3. po pierwszym zalogowaniu się będziemy poproszeni o zmianę hasła

4. w skrzynce odbiorczej znajduje się zaproszenie do klasy - należy je zaakceptować.

5. później logujemy się poprzez classroom.google.com

Uwaga - dostęp do klasy możliwy jest tylko za pomocą adresów przekazanych przez wychowawców poszczególnych klas.

Życzymy owocnej pracy przy pomocy nowego narzędzia.

Grono nauczycielskie i rada rodziców.

Jak nie czytam, jak czytam

W sobotę 3 czerwca klasy III, IA i IB przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji ,,Jak nie czytam, jak czytam``.
Nasze spotkanie z książką odbyło się w radosnej atmosferze i w promieniach pięknie świecącego słońca. Dzieci przyniosły kolorowo ilustrowane książki polskich autorów. Z przyjemnością przyłączyliśmy się do akcji bicia rekordu czytania.
Obcowanie z literaturą daje zawsze ogromną radość i satysfakcję. Przekonujemy się o tym każdego dnia, gdy sięgamy po lekturę książek tych starszych i zupełnie nowych.

Dzień Dziecka w klasie pierwszej

3 czerwca w naszej klasie został zorganizowany piknik sportowy. Cała klasa bawiła się na boisku szkolnym.
Zostaliśmy podzieleni na dwie drużyny. Pierwszą konkurencją było niesienie piłeczek na łyżce od zupy, drugą wyścig z piłeczką na głowie, a trzecią zabawy zręcznościowe w kole.
Na zakończenie zabawy szukaliśmy prezentów, które ukrył dla nas na boisku Dobry Duszek. ,,Prezentami okazały się bańkownice``. Staraliśmy się wydmuchać jak największe bańki mydlane. Było dużo śmiechu i zabawy!
Na zakończenie usiedliśmy na trawie, bo czekały na nas różne smakołyki przygotowane przez Rodziców. Zajadaliśmy się pysznymi ciastami i owocami.
Dziękujemy za miły Dzień Dziecka.

Dwór szlachecki oczami szóstoklasistów

W czasie lektury „Szatana z siódmej klasy” poznaliśmy jedną z dawnych siedzib polskich rodów szlacheckich – dworek na Wileńszczyźnie, w którym to między innymi rozgrywa się akcja powieści. Domostwo było – a jakże – stare, z wielopokoleniową historią i jak każde tak zacne miejsce skrywało tajemnicę.
Owocem spotkania z tą niepowtarzalną nigdzie w świecie formą architektoniczną stały się prace zgłoszone na konkurs pt. „Polski dwór szlachecki”. Wzięły w nim udział trzy dzieła – olejny malunek Kornelki (A), szkic Mai Ł. (B) oraz akwarela Marysi (C). Po konkursie dotarła do nas jeszcze praca Oskara.
Rozstrzygnięcie konkursu stało się okazją do klasowego spotkania wiosennego, którego uczestnicy w tajnym głosowaniu wybrali zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęła Kornelka, drugie – Marysia, a trzecie Maja. Gratulujemy! Dziękujemy wszystkim artystom, dziękujemy też organizatorom wiosennej uczty.

Poloneza czas zacząć!

Po raz pierwszy w historii naszej szkoły licealiści uczcili piękną polską tradycję, tańcząc na balu poloneza. Spotkanie było uroczyste, ale pełne dobrej zabawy i niezwykłej serdeczności. Zorganizowanie naszej uroczystości nie byłoby możliwe bez nieocenionego wsparcia rodziców licealistów. Dzięki nim sala była pięknie udekorowana, a stoły po staropolsku uginały się od wszelkich smakołyków. Młodzież bawiła się fantastycznie w myśl słów Jana Kochanowskiego: „Jakoby też rok bez wiosny mieć chcieli, którzy chcą, żeby młodzi nie szaleli”.